SES MERSİN: CİZRE’DE KATLEDİLEN HEMŞİRE EYÜP ERGEN İÇİN YASTAYIZ, İSYANDAYIZ…

Facebook
Twitter
WhatsApp

Ülkemizde ve bölgemizde şiddet tırmanıyor; her gün onlarca gencimizi, hatta çocuğumuzu toprağa veriyoruz. Toplumun barışı ve huzuru için son derece kaygı verici olan bu şiddet ortamında hastanelerimizin hedef alınmasına, ambulanslarımızın kaçırılmasına, sağlık çalışanlarının can güvenliğinin ve sağlık hizmetlerinin sürekliliğinin sağlanmamasına karşı sesimizi yükselttik çok kez.

Barışın dili savaşı susturmalı!” dedik…
Savaş Öldürür Biz Yaşatacağız” dedik…

Yaşamdan yana saf tutmaktan vaz geçmeyeceğimizi haykırdık, durduk; ancak dinletemedik…
Artık sözün bittiği yerdeyiz. Cizre Devlet Hastanesi’nde görevli sağlık emekçisi Hemşire Eyüp Ergen, 27 Ağustos 2015 tarihinde hastanedeki nöbetinden evine dönerken kafasına isabet eden kurşuna bağlı olarak hayatını kaybetti. Yaşatmak için yemin etmiş bir meslek grubunun üyeleri olarak kirli savaş politikalarınız sonucunda öldürülüyoruz.

Hemşire Eyüp Ergen, halkımıza gece gündüz 24 saat sağlık hizmeti veren, mesleğini seven, fedakârca çalışan ve hayatı tehlikede olan binlerce sağlık emekçisinden biriydi. Eyüp Ergen, ayrıca devam eden bu şiddet ortamında evinden işine giderken hayatı tehlikede olan on binlerce emekçiden biriydi. Acımız derin, öfkemiz büyük. Eyüp arkadaşımızın hayatına mal olan bu şiddet ortamına bir son vermek için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğimizi ve halkımıza gece gündüz 24 saat sağlık hizmeti sunan emekçi kardeşimizi öldürenlerin peşini bırakmayacağımızı, “savaş öldürür, biz yaşatacağız” demek için 31 Ağustos Pazartesi gününden itibaren sağlık ve sosyal hizmet kurumlarında barış beyannamelerini imzaya açıp, barış nöbetleri tutacağımızı kamuoyuna bildiririz.

Cizre’de ve Ülkenin her bir karış toprağında ölüme karşı yaşamı savunmaya devam edeceğiz.31.08.2015

Savaşa Hayır Barış Hemen Şimdi
Eyüp’ün Hesabı Sorulacak
Sağlıkçıya Uzanan Eller Kırılsın
Eyüp ERGEN Onurumuzdur

 

 

İLETİŞİM: SES – Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası
Çankaya, Kızılay, Necatibey Cad. No:82 D: 4, 06420 Ankara Telefon: (0312) 232 61 22 e-Posta: [email protected]