KESK’e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Tunceli Şubesi, Tunceli Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanları üzerinde ‘baskı ve hakarete‘ uğradıklarını iddia etti.

TUNCELİ-Devlet Hastanesi bahçesinde bir araya gelen SES Tunceli Şubesi üyeleri, Tunceli Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına başhekim tarafından baskı uygulandığı ve hakaret edildiği iddiasıyla basın açıklaması yaptı.

Şube Başkanı Özkan Uç, grup adına yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarını birçok yerde baskıya ve şiddete maruz kaldığını savunarak, bunun bir örneğinin de Tunceli Devlet Hastanesi’nde yaşandığını ileri sürdü.

Tunceli Devlet Hastanesi Başhekiminin, son dönemde acil serviste çalışan bir doktoru, hasta yakınlarına karşı hedef gösterdiğini, bir diğer doktora da “hırsız” sözüyle hakaret ettiğini iddia eden Uç, Tunceli Valiliği ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin iddialar hakkında soruşturma başlatmasını talep etti.

Başkan Uç, basın açıklamasında; Diyarbakır’ın Kulp ilçesi ile Şırnak’ın Cizre ilçesinde  öldürülen Doktor Abdullah Biroğul ve hemşire Eyüp Ergen’e rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi.

İLETİŞİM: SES – Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası
Çankaya, Kızılay, Necatibey Cad. No:82 D: 4, 06420 Ankara Telefon: (0312) 232 61 22 e-Posta: [email protected]