EMEKÇİ YÜRÜYÜŞÜMÜZ ENGELLEMELERE RAĞMEN DEVAM EDİYOR!!!

Facebook
Twitter
WhatsApp

“İşimi Ekmeğimi Geri İstiyorum” sloganı ile ihraç edilen ve açığa alınan kamu emekçilerinin görevine iade edilmesi amacıyla 21 Aralık tarihinde İstanbul’dan başlayıp Ankara’da sona erecek olan “EMEKÇİ YÜRÜYÜŞÜ”müzün başlangıç noktası olan Kadıköy İskele Meydanı’nda gerçekleştirilen açıklama sonrası saat 13.00’da polis müdahalesi yaşandı.

İstanbul SES Anadolu Şb. Başkanımız Erdal Güzel’in yaralandığı müdahalede Konfederasyonumuz üye ve yöneticilerine biber gazı, cop, kalkan ve plastik mermi ile saldıran polisin tutumu protesto edildi.

Kadıköy İskele Meydan’ında Eş Genel Başkanımız Şaziye Köse saldırıdan önce yaptığı konuşmada “Çalışma hakkımız elimizden alınıyor. İtirazlarımız adım adım her düzeyde dile getirildi. İşimiz, keyfi hukuksuz şekilde, hiçbir insanımızın çocuklarının geleceği düşünülmeden elimizden alındı. Açığa alınan arkadaşlarımızın neredeyse tamamını geri döndürdük. İşinden edilen arkadaşlarımızın görevine geri dönmeleri için mücadele ediyoruz” dedi.

Kamudan ihraç edilen ve açığa alınan üyelerimizle “İşimizi, Ekmeğimizi Geri İstiyoruz” talebini duyurmak için EMEKÇİ YÜRÜYÜŞÜ’nü başlattıklarını ifade eden Eş Genel Başkanımız Şaziye Köse, “Araçsız yürümeye karar verdik. Bugün yine zapturapt ile karşı karşıyayız. Sessiz durmamızı istiyorlar. KESK olarak bunu sineye çekmeyeceğiz. İşimizi ekmeğimizi geri istiyoruz.” dedi.

Yürüyüşümüzün Kadıköy İskele Meydanı’ında engellenmesi üzerine 18.30’da ihraç edilen üyelerimizle birlikte gerçekleştirilen açıklamada 22 Aralık’ta 12.00’da Kartal’da yürüyüşe devam etme kararı duyuruldu. Eş Genel Başkanımız Şaziye Köse, açıklamada haklar, OHAL ve KHK’lerden önce gelir sloganını hatırlattı, “direne direne kazanacağız” “yılgınlık yok, direniş var” “bizi yıldıramayacaksınız” diyerek yürüyüşün devam edeceğini ifade etti.

İLETİŞİM: SES – Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası
Çankaya, Kızılay, Necatibey Cad. No:82 D: 4, 06420 Ankara Telefon: (0312) 232 61 22 e-Posta: [email protected]