1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜNE BİR SAĞLIKÇININ DAHA ÖLÜM HABERİYLE UYANDIK

Facebook
Twitter
WhatsApp

Bugün 1 Eylül Dünya Barış Günü. Ve savaş öldürmeye, yok etmeye devam ediyor.

1 Eylül’e, bir sağlık emekçisinin daha ölüm haberiyle uyandık. Savaş yaşatmak için, can katmak için gecesini gündüzüne katan bir hekim arkadaşımızı daha aramızdan aldı. Diyarbakır Kulp’ta Toplum Sağlığı Merkezinde çalışan hekim Abdullah Biroğlu öldürüldü. Üzüntümüz de öfkemiz de büyük.

Daha birkaç gün önce Cizre Devlet Hastanesinde çalışan hemşire Eyüp Ergen nöbetten çıkıp evine giderken başından vurularak öldürülmüştü.

Savaş öldürmeye devam ediyor. Bugün bir sağlık emekçisini daha aramızdan alanlar bilsinler ki; biz sağlık ve sosyal hizmet emekçileri bütün meslek hayatımızda olduğu gibi bugün de yaşamı savunmak, ölümleri durdurmak, yeni ölümlerin olmaması için barışta ve barış mücadelemizde ısrar edeceğiz.

Açtığımız barış masalarını daha da çoğaltacağız, sağlık emekçilerinin barış beyannamesini daha çok emekçiye ulaştıracağız, barış nöbetlerimizi daha çok güçlendirerek tutacağız. “Savaş öldürür, biz yaşatacağız” demeye devam edeceğiz. Savaşın bir canı daha aramızdan almasına izin vermeyeceğiz. Yaşatmak için, mücadelemize daha güçlü devam edeceğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz. 01.09.2015

 

                MERKEZ YÖNETİM KURULU

İLETİŞİM: SES – Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası
Çankaya, Kızılay, Necatibey Cad. No:82 D: 4, 06420 Ankara Telefon: (0312) 232 61 22 e-Posta: [email protected]