Ülkemiz uzunca bir süredir yaşatılan kutuplaştırma siyaseti ve baskı ortamında 14 Mayıs 2023 tarihinde genel seçimlere gitti. Böylesine bir siyasal atmosfer içinde; yaşanan ekonomik kriz, COVID-19 pandemisi, doğal bir olay olan depremin afete dönüşmesi görünmez kılındı. Milliyetçi histeri, inançsal farklılıklar öne çıkarıldı. TBMM vekil aritmetiğinin netleştiği bir seçim olsa da Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura kalmıştır.

Bu seçimde gördüğümüz sonuçlardan biri değişim isteği olmuştur. Bir diğeri de yoksullaşan halkın ve emeğin taleplerinin güçlü bir şekilde örgütlenmesine, savunulmasına olan ihtiyacı açığa çıkarmıştır.

Seçimlerden önce ifade ettiğimiz gibi işkolumuzda; SES “iktidarlar değişse de mücadeleden vazgeçmeyen ve umudu büyüten sendikadır” demiştik.  Şimdi de seçimlerden önce durduğumuz yerdeyiz. İktidarlara yaslanmadan fiili ve meşru mücadele geleneğimizi devam ettireceğiz. İşkolu emekçileri başta olmak üzere ücreti ile geçinenlerin yaşam standartlarının yoksulluk sınırı üzerine çıkması için mücadeleye devam edeceğiz. Emek ve demokrasi mücadelesinin ayrılmaz bir bütün olduğundan hareketle emeğin özgürleştiği demokratik bir ülke inşa etme mücadelemize daha sıkı sıkıya sarılacağız.

Kurulduğumuz günden beri iktidarda kim olursa olsun mücadeleden bir adım geri atmadan umudu yeşertmeye ve büyütmeye çalıştık. Bundan sonrada aynı kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Umudu büyütmek ve paylaşmak dileğiyle üyelerimize, işkolu emekçilerine, emek ve demokrasi güçlerine yeni dönemde başarılar diliyoruz.

Saygılarımızla.

SES var!

Umut Var!

MERKEZ YÖNETİM KURULU

İLETİŞİM: SES – Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası
Çankaya, Kızılay, Necatibey Cad. No:82 D: 4, 06420 Ankara Telefon: (0312) 232 61 22 e-Posta: [email protected]