Depremin yıkıcı etkileri gün geçtikçe açığa çıkmaya devam ediyor. Binlerce insanın yaşamını yitirdiği, çok sayıda yaralının bulunduğu deprem nedeniyle aralarında üyelerimizin de olduğu çok sayıda sağlık emekçisini kaybettiğimizi de üzülerek öğreniyoruz.

Halen binlerce insanın enkaz altında olduğuna dair bilgiler aldığımız bugünlerde hayatını kaybedenlerin sayısının artmasından endişe duyuyoruz. Yaşamını yitirenlerin yakınlarına başsağlığı dileklerimizi iletirken, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

Kiminin görev başındayken hayatını kaybettiğini öğrendiğimiz sağlık emekçilerinin ailelerine, yakınlarına, sevenlerine ve sağlık camiasına da başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Böylesine doğal olayların afete dönüşmesinin sorumluluğunu izlenen politikalarda, alınmayan önlemlerde, yapılmayan denetimlerde aramak gerektiğinin bilincinde olarak dayanışmak, yaraları sarmak ve yaşatmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

09 Şubat 2023 saat 24.00 itibariyle tespit edebildiğimiz, aralarında üyelerimizin de olduğu hayatını kaybeden sağlık emekçilerinin isimleri için tıklayınız

İLETİŞİM: SES – Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası
Çankaya, Kızılay, Necatibey Cad. No:82 D: 4, 06420 Ankara Telefon: (0312) 232 61 22 e-Posta: [email protected]