Sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin sendikal hak ve özgürlükler mücadelesinin yanı sıra halkın sağlık hakkı mücadelesinin de sıra neferlerinden olan Köksal Aydın,  1968 yılında Artvin’de dünyaya geldi.

Gençlik yıllarında başladığı devrimci mücadeleyi Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğrenci derneğinde ve sonrasında atandığı hekimlik mesleğinde de yürüttü.

Sendikamızın kuruluş sürecinde yer alan ve daha sonra işyeri temsilciliği, şube yöneticiliği, Merkez Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinin yanı sıra sendikamızın 5. Dönem Genel Başkanlık görevini yürüten Köksal Aydın, 31.07.2018 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucunda yaşamını yitirmiştir.

Sağlık ve sosyal hizmet emekçileri mücadelesini ve halkın sağlık hakkı mücadelesini son nefesine kadar yürüten Köksal Aydın, sendikamızın merkez yönetim kurulunda görev aldığı dönemlerde “sağlıkta yıkımı durduralım” programının hayata geçirilmesinde ve başta “çok ses tek yürek” gibi kitlesel eylem ve etkinliklerin örgütlenmesinde aktif görev alan arkadaşımız, yoldaşımız Köksal Aydın’ın ayak izlerine basarak, kavgasını yürüteceğiz.

Başımız sağolsun…

YOLDAŞIMIZIN CENAZE TÖRENİ

TARİH: 02.08.2018 Perşembe

SAAT: 10.00

ADRES: İMO – İnşaat Mühendisleri Odası Genel Merkezi Konferans Salonu.

Necatibey Cd. No: 57 Kızılay – Ankara

Öğle namazından sonra da Karşıyaka Mezarlığında son yolculuğuna uğurlanacaktır.

 

İLETİŞİM: SES – Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası
Çankaya, Kızılay, Necatibey Cad. No:82 D: 4, 06420 Ankara Telefon: (0312) 232 61 22 e-Posta: [email protected]