AKP Hükümeti, 16 Ağustos’tan beri çok sayıda bölgeyi defalarca özel güvenlik bölgesi ilan etti. Onların güvenlik bölgesi dedikleri her yer bebekler, çocuklar, kadınlar, yaşlılar, gençler ve biz sağlık emekçileri açısından güvenliğin kalmadığı, hukuksuzluğun ve katliamın dayatıldığı zulüm mekânları olmuştur.

Hukuki bir dayanak olmaksızın sokağa hatta pencereye çıkma yasakları ilan edilmekte ve bu kararlara yönelik itirazlar, ciddi biçimde soruşturulmaksızın reddedilmektedir.

Bu savaş politikaları yüzünden bölgede yaşanan insan hakları ihlalleri ve katliamlara ek olarak çok sayıda üyemiz darp edilmiş, yaralanmış ve tehdit edilmekle kalmamış katledilmiştir.

Bu savaş ortamında sendikamızın üç üyesi özel harekat polisleri tarafından katledilmiştir. Eyüp Ergen ve Şeyhmus Dursun arkadaşlarımızın ardından bugün de Abdülaziz Yural yaşadığı sokakta yaralı bir kadına yardımcı olmaya çalışırken başından vurularak alçakça katledilmiştir.

Günlerdir süren sokağa çıkma yasağı nedeniyle bırakalım halkın sağlık hizmetine ulaşmasını, yaralı ve cenazelerine bile müdahale edemiyorlar. Müdahale edenler ise sendikamızın Cizre Temsilcilik Yönetim Kurulu üyesi Abdülaziz Yural gibi katlediliyor.

Sağlık Bakanı ise, sorumlu olduğu personelin çalışma koşullarını, can güvenliğini ve yaşam hakkı başta olmak üzere en temel insani haklarını güvence altına alma konusunda herhangi bir adım atmadığı gibi kin ve nefreti körükleyen açıklamalar yapmaktan geri durmuyor. Katledilmemize seyirci kalıyor.

Bu nedenle sağlık ve sosyal hizmet emekçileri olarak bu savaşa daha fazla kurban vermeyeceğiz.
Israrla SAVAŞA HAYIR demekten vazgeçmeyeceğiz!

Aziz’e sözümüz BARIŞ olacak!

aziz31aralikadiyaman1

aziz31aralikankara1

aziz31aralikankara2

aziz31aralikantalya1

aziz31aralikeskisehir1

aziz31aralikhatay1

aziz31aralikhatay2

aziz31aralikizmir1

aziz31aralikizmir2

aziz31aralikmersin1

aziz31aralikmersin2

aziz31aralikmugla1

aziz31aralikdersim1

aziz31aralikistanbul1

Diyarbakır’da Yürüyüşe izin verilmedi. Kitleye tazyikli su ve gaz ile müdahale edildi. Müdahale esnasında çok sayıda gözaltı oldu. Şubemiz üyelerinden Mehmet Şerif DEMİR ile Semra GÜZEL gözaltına alındı.

aziz31aralikdiyarbekir1

aziz31aralikdiyarbekir2

aziz31aralikdiyarbekir3

aziz31aralikdiyarbekir4

aziz31aralikdiyarbekir5

aziz31aralikdiyarbekir6

aziz31aralikbursa1

aziz31aralikistanbul2

aziz31aralikistanbul3

İLETİŞİM: SES – Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası
Çankaya, Kızılay, Necatibey Cad. No:82 D: 4, 06420 Ankara Telefon: (0312) 232 61 22 e-Posta: [email protected]