Antalya Şubemizin ve Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Çalışanlarının Promosyon Mücadelesi Kazanımla Sonuçlandı

Facebook
Twitter
WhatsApp

Antalya Şubemizin banka promosyon sözleşmesi yenilensin talebiyle Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde yürüttüğü mücadele kazanımla sonuçlandı.

Konuya dair açıklama yapan Antalya Şube Mali Sekreterimiz Ekrem Çelik şöyle konuştu: “Aylardır sürdürdüğümüz mücadele kazanımla sonuçlandı. Haziran ayından beri imza kampanyasıyla, basın açıklamalarıyla ve yaptığımız toplantılarla sağlık emekçilerinin hakkı olan promosyonların yenilenmesi mücadelesini sürdürdük. Bizler, tüm emekçiler her geçen gün daha da yoksullaşırken, ücretlerimiz enflasyon karşısında bir mum gibi erirken seyirci kalamazdık. Emeğimizin üzerinden her kim nemalanıyor ve karına kar katıyorsa biz de kazandırdığımızın karşılığında hakkımız olanı istemekten geri durmadık. Bankaların artan bu devasa karlarında işçi ve emekçilerin kendilerine yatırılan maaş ve her türlü ücretlerinin değerlendirilmesi de etkilidir. Ücretlerimiz üzerinden bankların elde ettiği kardaki payımızı istiyoruz dedik, bunun için mücadele ettik ve kazandık. Özellikle bu süreçte imza kampanyamıza, basın açıklamalarımıza katılan bu haklı mücadelemizde bize destek veren başta iş yeri temsilcilerimize, üyelerimize ve sağlık emekçilerine de teşekkürlerimizi sunuyoruz”

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ve TEB arasında varılan anlaşma gereği sağlık emekçileri 36 ay için tek seferde 28.000 TL promosyon ücreti alacak ve cezai ücret te ödemeyecekler. Ücretler 28 Kasımda çalışanların hesabına yatacak.

 

İLETİŞİM: SES – Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası
Çankaya, Kızılay, Necatibey Cad. No:82 D: 4, 06420 Ankara Telefon: (0312) 232 61 22 e-Posta: [email protected]