Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Antalya Şubesi örgütlenme çalışmaları kapsamında başlattıkları işyeri gezilerini sürdürüyor. Geçen hafta Elmalı, Korkuteli ve Kemer ilçelerindeki sağlık emekçileriyle buluşan SES Antalya Şube Yönetim Kurulu üyeleri bu haftada Finike ve Kumluca’da ki sağlık emekçileriyle bir araya geldiler. Finike Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yücel Kurt ve Baş Hemşire Hatice Demircan’ı da ziyaret eden SES Antalya Şube Yönetim Kurulu sağlık emekçilerinin taleplerini, görüş ve önerilerini ilettiler.

Geziler hakkında açıklama yapan SES Antalya Şube Eş Başkanı Şükran İçöz “ Ocak ayı boyunca işyeri gezilerini sürdüreceklerini ifade etti. Sağlık emekçilerinin taleplerini, görüş ve önerilerini dinlediklerini ayrıca SES Genel Merkezi tarafından pazartesi günü startı verilen “Maskeler Konuşuyor” kampanyası hakkında da sağlık emekçilerini bilgilendirdiklerini ifade etti.

SES’imiz, Çığlığımız Duyulmadı; Taleplerimiz Görülmedi. Şimdi Sıra Maskelerimizde!

Kampanyanın dört hafta boyunca süreceğini ifade eden Şükran İçöz “özlük, pandemide toplumun sağlık ve sosyal hizmet hakkı ve işçi sağlığı ve güvenliği başlıklarından oluşan taleplerimizi, dört hafta boyunca maskelerimizle dile getireceğiz. Dört Hafta boyunca işyerleri önünde, yemekhanelerde, toplantı salonlarında sesiz oturma eylemleri, açıklamalar gerçekleştireceğiz. Taleplerimizin yazılı olduğu maskelerimizle sesimiz duyulsun diye çalışacağız. Her haftaya uygun taleplerimizi dile getiren hashtag ve kısa videolarla sesimizi duyurmaya çalışacağız. Emek ve meslek örgütleri, siyasi partiler ve demokrasi güçleriyle ortaklaşmaya sözümüzü, SES’imizi buluşturmaya çalışacağız. Biz elbette ki susmayacağız ama sıra maskelerimizde. Taleplerimizi maskeler sessiz çığlıklarıyla; sağlık emek ve meslek örgütleri, tüm siyasi ve demokratik kitle örgütleri ve siz halkımız aracılığıyla tüm ülkeye duyuracaklar. Halkın sağlık ve sosyal hizmet hakkı ile işkolu emekçilerinin ekonomik, özlük ve demokratik haklarını birbirinden ayrı göremeyiz.  Çünkü “ya hep beraber ya da hiç birimiz, kurtuluş yok tek başına”  söylemi boşuna değildir. Mücadeleyi birlikte büyüteceğiz ve birlikte kazanacağız” dedi.

İlk eylemlerini KESK Antalya Şubeler Platformu bütünlüğü içinde 15 Ocak Cuma günü saat 12.30’da Antalya Defterdarlığı önünde gerçekleştireceklerini ifade eden Şükran İçöz başta sağlık emekçileri olmak üzere tüm kamu emekçilerini eyleme davet etti.

 

İLETİŞİM: SES – Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası
Çankaya, Kızılay, Necatibey Cad. No:82 D: 4, 06420 Ankara Telefon: (0312) 232 61 22 e-Posta: [email protected]