Meşru ve Haklı Taleplerimizle 1 Ağustos’ta TİS Masasında ve Alanlarda Olacağız!

Facebook
Twitter
WhatsApp

1 Ağustos Perşembe günü Ankara’da başlayacak toplu sözleşme görüşmeleri öncesi, 29 Temmuz Pazartesi günü Edirne, Artvin, Muğla ve Van illerinden yola çıkan yürüyüş kollarımız, iş yeri iş yeri örerek oluşturduğumuz TİS taleplerimizi gündemleştirerek her geçtiği ilde kamu emekçileri ile buluştu.

1 Ağustos Perşembe günü Ankara’da Çalışma Bakanlığı önünde ve eş zamanlı olarak yerellerde TİS taleplerimizi bütün kamuoyu ile bir kez daha paylaşacağız.

Uzunca bir süredir olduğu gibi TİS sürecinde de yandaş konfederasyonlarla sürekli diyalog içesinde olan eylem-etkinliklerine kolaylık sağlayarak destek olan yetkililer, konfederasyonumuza karşı ayrımcı tutumunu eylem-etkinliklerimizi hukuksuz bir şekilde engelleyerek sürdürmüştür.

Konfederasyonumuz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sendikal ayrımcılığa, örgütlenme özgürlüğü önündeki engellere karşı mücadele etmeye devam edecektir.

1 Ağustos Perşembe günü kurulacak TİS masasında ve alanlarda konfederasyonumuz KESK, bütün kamu emekçilerinin iş yerlerinden gelen taleplerini dillendirecek ve taleplerin takipçisi olamaya devam edecektir.

Bu duyarlılığın hükümet yetkilileri tarafından da sendikal örgütlülüğün ve demokrasinin gereği olarak görülmesi gerekmektedir.

 

İLETİŞİM: SES – Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası
Çankaya, Kızılay, Necatibey Cad. No:82 D: 4, 06420 Ankara Telefon: (0312) 232 61 22 e-Posta: [email protected]